Liny Python

Filozofia podejścia do gotowego produktu, współpraca WDI PYTHON z największymi producentami urządzeń dźwignicowych, ponad 28 dostępnych konstrukcji lin specjalistycznych tylko potwierdziły słuszność naszej decyzji. Hasło przewodnie WDI „Każda lina specjalistyczna jest obietnicą” jako oficjalny przedstawiciel w Polsce staramy się realizować każdego dnia.

O właściwościach liny decydują przede wszystkim: konstrukcja splotki, liczba splotek i liczba warstw, prawidłowo dobrane średnice drutów, klasa liny związana z wytrzymałością drutów na rozciąganie, typ rdzenia, kierunek oraz skok zwicia oraz smarowanie.

WDI PYTHON przez ostatnie kilkadziesiąt lat wypracowało własne technologie poprawy właściwości lin specjalistycznych o liniowym styku drutów poprzez kompaktowanie splotek oraz całych lin (młoteczkowanie), pokrywanie rdzeni i lin polimerami, opracowanie własnych konstrukcji o równoległym ułożeniu splotek i opracowaniu pełnej gamy własnych konstrukcji nieodkrętnych i odpornych na rotację. Wszystkie stosowane technologie to prawdziwe rzemiosło mające na celu stworzenie lin o najwyższych parametrach użytkowych i najlepszych właściwościach.

 

 

Wśród tak szerokiej gamy lin specjalistycznych posiadamy: liny do suwnic, liny do żurawi wieżowych, liny do żurawi samojezdnych, liny do skipów betoniarskich, liny do wciągarek, liny do maszyn budowlanych, liny do palownic, liny do podestów wiszących, liny do wciągarek dekarskich, liny dla leśnictwa, liny do maszyn wyciągowych w tym liny górnicze, liny do wyciągów narciarskich, liny do podciągarek wagonowych i wielu innych zastosowań.

W ofercie posiadamy liny PYTHON do urządzeń podnoszących i ciągnących takich producentów jak LIEBHERR, FAUN, PEINER, DEMAG, ABUS, KONE, GEDA, SWF, DEMAG, WOLF w tym tak nietypowe, że wydaje się, iż można je kupić jedynie u producenta jako część zamienną. Posiadamy wiedzę o prawidłowym doborze lin specjalistycznych i chętnie pomożemy dobrać liny zamienne do lin standardowych konstrukcji.

Większość lin specjalistycznych jest obecnie dostępna z naszego magazynu, w tym konstrukcje wielosplotkowe - nieodkrętne jak PYTHON CLASSIC 35, PYTHON COMPAC 35, PYTHON HOIST i PYTHON LIFT, liny 8-splotkowe PYTHON SUPER 8 R, SUPER 8 S i SUPER 8 C, PYTHON COMPAC 8 (8xK19S+PWRC) oraz liny 9 i 10-splotkowe jak PYTHON POWER, PYTHON ULTRA i PYTHON MULTI. Końce lin specjalistycznych profesjonalnie zgrzewamy zabezpieczając je przed rozplataniem, 2 prasy umożliwiają nam zaciskanie wymaganych końcówek, również gwintowanych, a pracownicy działu produkcji i serwisu posiadają kwalifikacje do zalewania końcówek stożkowych żywicą lub metalem. Gotowe liny badamy w naszym laboratorium wykorzystując ogromną moc najnowocześniejszej w Polsce maszyny do badań wytrzymałościowych. Wysyłkę lin nawiniętych w sposób ułatwiający montaż (kręgi lub bezzwrotne szpulki) zorganizujemy szybko i bezpiecznie spedycją lub własnym transportem, a do dostawy dołączymy niezbędne dokumenty, w tym deklaracje i atesty umożliwiające odbiór UDT lub TDT, które dodatkowo elektronicznie zarchiwizujemy, jeśli mogłyby być potrzebne w przyszłości.

Odwiedzamy naszych klientów, by dokonać analizy pracy lin i dobrać optymalne rozwiązania zapewniające bezpieczeństwo i funkcjonalność. Robimy to z pasją i zaangażowaniem, a w ten sposób poszerzamy naszą wiedzę o linach i poznajemy specyfikę pracy urządzeń dźwignicowych. Tylko tak możemy poznać sposoby rozwiązania występujących problemów, by prawidłowo doradzić i podsuwać innym użytkownikom gotowe rozwiązania.

Jeśli czujecie Państwo, iż z powodu częstej wymiany lin, a co za tym idzie ogromnych kosztów serwisu, zakupów i trudnych do policzenia największych strat z powodu przestojów, trzeba w końcu coś zmienić, zapraszamy do nas.

 

Lina Python Classic 35

Lina PYTHON Classic 35 - pobierz kartę katalogową

 

Lina Python Compac 35

Lina PYTHON Compac 35 - pobierz kartę katalogową

 

Lina Python Hoist C

Lina PYTHON Hoist C - pobierz kartę katalogową

 

Lina Python Lift

Lina PYTHON Lift - pobierz kartę katalogową

 

Lina Python Super 8 R

Lina PYTHON Super 8 R - pobierz kartę katalogową

 

Lina Python Super 8 C

Lina PYTHON Super 8 C - pobierz kartę katalogową

 

Lina Python Super 8 S

Lina PYTHON Super 8 S - pobierz kartę katalogową

 

Lina Python Compac 8

Lina PYTHON Compac 8 - pobierz kartę katalogową

 

Lina Python Power 9 R

Lina PYTHON Power 9 R - pobierz kartę katalogową

 

Lina Python Power 9 S

Lina PYTHON Power 9 S - pobierz kartę katalogową

 

Lina Python Ultra S

Lina PYTHON Ultra S - pobierz kartę katalogową

 

Lina Python Ultra CP

Lina PYTHON Ultra CP - pobierz kartę katalogową

 

Lina Python Multi

Lina PYTHON Multi - pobierz kartę katalogową

 

Lina Python Flameshield

Lina PYTHON Flameshield - pobierz kartę katalogową

 


PRZYKŁADY ZASTOSOWANIA LIN SPECJALISTYCZNYCH PYTHON

 


 

Początki Westfalische Draht Industrie (WDI) sięgają połowy XIX wieku. Ta długoletnia tradycja produkcji najlepszej jakości lin umożliwiła zbudowanie marki PYTHON i dostawy doskonałych lin użytkownikom żurawi, suwnic, dźwigów i wielu innych urządzeń.  Pierwsza własna konstrukcja liny specjalistycznej, w której wykorzystano innowacyjne rozwiązania powstała już w 1911 roku. Od tego czasu producent WDI PYTHON na wszystkich kontynentach stał się rozpoznawalny jako czołowy producent specjalistycznych lin stalowych, a jego produkty stały się synonimem perfekcji i najwyższej jakości. Obecnie niemiecka firma produkuje pełną gamę lin od 2 do 110 mm w 3 zakładach zlokalizowanych w Dortmundzie, Syke i Zwickau, skąd są eksportowane na wszystkie kontynenty. WDI PYTHON współpracuje również stale z największymi producentami urządzeń dźwigowych.

Od wielu lat współpracujemy z tym czołowym producentem, a od 2005 roku, w ramach podpisanej umowy, staliśmy się jedynym autoryzowanym przedstawicielem tego producenta na naszym krajowym rynku. Nasi pracownicy przeszli liczne szkolenia produktowe, otrzymaliśmy zezwolenie na konfekcjonowanie lin i wystawiamy polskie deklaracje zgodności, a większość lin jest już dostępnych z naszego magazynu w czasie 24 h od otrzymania zamówienia.

Wszelkich informacji udzielą zawsze pracownicy INTER ROPE.

Masz pytanie?

Skontaktuj się z naszymi doradcami technicznymi lub prześlij zapytanie.

Kontakt