Kontrola zawiesi

Bezpieczne podnoszenie zawsze związane jest z prawidłowym olinowaniem i bezpiecznymi zawiesiami.

Każde zakończenie umożliwiające umocowanie końca liny na bębnie lub wysięgniku kontrolujemy pod względem wytrzymałościowym, tak by było dopasowane do warunków pracy. Nawet najlepsze zawiesie bez regularnych kontroli i serwisu może się stać potencjalnym źródłem zagrożenia, dlatego tak bardzo rozwinęliśmy program kontroli i serwisu zapewniające bezpieczną pracę.

Wciąż niewielu użytkowników zawiesi zdaje sobie sprawę z konieczności regularnych kontroli zawiesi a wbrew powszechnej opinii kontrole wcale nie muszą być drogie i uciążliwe. Od wielu lat wykonujemy je w całej Polsce, w terenie i w zakładach produkcyjnych w terminach uzgodnionych z użytkownikami, a w pewnych przypadkach wydajemy na czas kontroli nasze zawiesia zastępcze. Sprawdzimy również wszystkie deklaracje zgodności i atesty zawiesi na zgodność z aktualnymi przepisami, a jeśli zachodzi taka konieczność i możliwość, wystawimy ponownie poprawne deklaracje. Pilnujemy wymaganych terminów i sporządzamy raporty powykonawcze, a jeśli zachodzi taka potrzeba naprawiamy poszczególne elementy zawiesi. Wykonujemy również badania magnetyczno-proszkowe (MT) zawiesi specjalnych i chwytaków zgodnie z PN-EN ISO 9934-1-3.

Nasze wieloletnie doświadczenie produkcyjne i doskonała znajomość norm i przepisów dała nam ogromną wiedzę, z którą chętnie się podzielimy i przeszkolimy Państwa pracowników. Nasze szkolenia nie są pustymi książkowymi przykładami prowadzonymi przez wykładowców za niemałe pieniądze, ale interaktywną rozmową wraz z licznymi przykładami, z którymi stykamy się każdego dnia. Podstawowe szkolenia dotyczące kontroli lin i zawiesi przeprowadzamy bezpłatnie. Jeśli na pierwszym miejscu stawiają Państwo bezpieczeństwo pracowników to najlepszy moment by zaprosić nas do siebie. Prosimy o kontakt, omówimy szczegóły i zaprosimy Państwa do nas lub przyjedziemy do Państwa w uzgodnionym terminie.

Pełną gamę usług serwisowych poszerzyliśmy o usługi zakuwania i zaplatania lin stalowych. Mamy doświadczenie w zalewaniu końcówek stożkowych typu ucho i widły na linach, zarówno systemami żywicznymi Wire Lock, jak i stopami metalu. Nasi pracownicy przechodzili szkolenia zalewania u największego producenta końcówek stożkowych na świecie. W naszych usługach serwisowych smarujemy liny stare i często wykonujemy operacje smarowania w miejscu stosowania lin, na żurawiach stacjonarnych i samojezdnych. Zdobyte doświadczenie pozwala nam sprostać najbardziej nietypowym zleceniom dlatego zachęcamy do kontaktu nawet w przypadkach beznadziejnych. Postaramy się pomóc w znalezieniu rozwiązania.

Masz pytanie?

Skontaktuj się z naszymi doradcami technicznymi lub prześlij zapytanie.

Kontakt