Zawiesia linowe

Kilometry pociętych lin, tysiące pościskanych tulei, kontenery wywiezionych na złom zbadanych i pozrywanych zawiesi

i wiedza pozyskana przez lata od użytkowników podczas naszych serwisów sprawiły, że nasze zawiesia linowe każdego dnia ułatwiają podnoszenie ładunków w każdym miejscu w Polsce i na świecie. Razem z użytkownikami ustalamy jakie ładunki mają być podnoszone, w jakich warunkach i w jaki sposób. Proponujemy optymalne rozwiązania, dobieramy odpowiednie liny i typ zakucia oraz bezpieczny osprzęt.

Na wszystkie nasze wyroby możemy wydać deklaracje zgodności 3.1B, ponieważ możemy potwierdzić ich wytrzymałość w naszym laboratorium, a w przypadku dodatkowych wymagań wykonać badania zmęczeniowe i podać ilość przewidywanych cykli pracy. Dla nas produkcja zawiesi linowych oznacza zobowiązanie do odpowiedniego doboru bezpiecznych elementów, współpracę z dostawcami zapewniającymi odpowiednie szkolenia, zgodność z obowiązującymi normami i dyrektywami unijnymi, regularne kontrole poprawności rozwiązań FSET oraz wytrzymałości zawiesi, ciągłe doskonalenie i poszukiwanie optymalnych rozwiązań. Chętnie odwiedzamy naszych klientów, by na podstawie obserwacji pracy dzielić się całym naszym doświadczeniem i służyć jak najlepszą poradą. Efektem tego wszystkiego powinien być produkt bezpieczny i ułatwiający pracę każdego dnia.

Wykonujemy usługi serwisowe kontroli zawiesi oraz ich naprawy, co często wpływa na nasze decyzje produkcyjne i zmiany w konstrukcjach zawiesi. Produkując i serwisując zdobywamy wiedzę ułatwiającą nam dążenie do doskonałości.

Aktualne zaplecze produkcyjne oraz kwalifikacje pracowników umożliwiają nam produkcję wszystkich rodzajów zawiesi linowych.

Zawiesia zaciskane

Zawiesia zaciskane

Zawiesia linowe zaciskane tulejami to obecnie najbardziej popularny typ zawiesi linowych. Posiadamy kilka pras wraz z pełnym zestawem kopyt umożliwiający produkcję pełnej gamy zawiesi z lin standardowych z rdzeniami naturalnymi oraz z rdzeniami stalowymi oraz z lin specjalistycznych.

Zawiesia zaplatane

Zawiesia zaplatane

Każdy zaplot to wysiłek ludzkich rąk i doskonała wiedza o konstrukcji lin, ilości przepleceń i siły przeciągania i dociągania splotek, by uzyskały optymalną pozycję. Praca naszych wykwalifikowanych zaplataczy, poparta długoletnim doświadczeniem, zbudowała naszą pozycję i markę na rynku.

Grommet

Grommet

To jeden z tych produktów, z którego jesteśmy bardzo dumni, bo nasi pracownicy wylali litry potu doskonaląc technikę zaplatania i popełniając przy pierwszych próbnych zawiesiach wiele błędów. Każde potknięcie stanowiło dla nas dobrą naukę, a końcowy rezultat to dziś bardzo miękkie i odporne zawiesia grommet, które pomogły podnieść wiele elementów stalowych o ogromnych ciężarach, wieży wiatraków, najnowocześniejszych, najcięższych i najdroższych transformatorów, przęseł mostów itd. Wiele z naszych zawiesi grommet zastąpiło inne typy zawiesi linowych i pracuje w wielu zakładach w ekstremalnych warunkach każdego dnia.

Flemish eye

Flemish eye

Zawiesia zaciskane tulejami stalowymi z pętla flamandzką (FLEMISH EYE) powstają poprzez wykonanie zaplotu pętli na końcu liny z rozplecionych splotek i zaciśnięcie wystających zakończeń splotek tuleją stalową. Wykonywane są zawsze z lin stalowych ze stalowymi rdzeniami. Zawiesia te wykonujemy zgodnie z normą PN-EN 13411-3 oraz z zapisami Dyrektyw Unijnych.

Cięgna

Cięgna

Produkujemy wszystkiego typu cięgna linowe i zakończenia lin stalowych, również według indywidualnych wymogów projektowych danego układu podnoszenia lub napinania. Zakończenia w postaci końcówek gwintowanych zaciskanych na linach lub stoperów wykonujemy z wymaganą średnicą i długością gwintu.

Zawiesia morskie offshore

Zawiesia morskie offshore

Oferujemy zawiesia dla przemysłu offshore, w szczególności do podnoszenia kontenerów morskich, zgodne z europejską normą EN 12079-2. Wszystkie oferowane zawiesia mogą być poddane klasyfikacji morskiej i zbadane wytrzymałościowo na kalibrowanej maszynie do badań zawiesi i lin stalowych do 100 ton.

Masz pytanie?

Skontaktuj się z naszymi doradcami technicznymi lub prześlij zapytanie.

Kontakt