Opończe

Opończe kablowe i pończochy linowe wykonujemy samodzielnie

dlatego nie boimy się wyzwań, których inni nie chcą lub boją się podjąć. Optymalnie dobieramy sploty i linki oraz rodzaj konstrukcji, by siły zacisku były idealnie dostosowane do używanych lin, kabli lub różnego rodzaju przewodów.

Opończe kablowe i pończochy linowe wykonujemy samodzielnie, dlatego nie boimy się wyzwań, których inni nie chcą lub boją się podjąć. Optymalnie dobieramy sploty i linki oraz rodzaj konstrukcji, by siły zacisku były idealnie dostosowane do używanych lin, kabli lub różnego rodzaju przewodów. Opończe stosowane są zazwyczaj przy zakładaniu nowych lin za pomocą lin demontowanych – demontaż starej liny związany jest ściśle z montażem nowej, ale by istniejące naprężenia liny domontowanej nie przenosiły się na linę nową, łączenie nie powinno być sztywne. Opończe zalecane są przez wszystkich producentów lin jako element niezbędny podczas operacji wymiany.

Istnieje kilka rodzajów opończy: otwarte obustronnie i umożliwiające wsunięcie końców lin z obu stron, zakończone okiem z kauszą lub dwoma kauszami. Opończe z kauszą lub kauszami służą zazwyczaj do umocowania przewodów hydraulicznych lub pneumatycznych w maszynach budowlanych i są dodatkowym elementem bezpieczeństwa przed nagłym i niekontrolowanym wyrwaniem przewodu. Wykonujemy wszystkie rodzaje opończy samodzielnie, dlatego mamy możliwość zaoferowania dokładnie takiego typu, który w danej aplikacji jest najbardziej odpowiedni. Możemy je wykonać także ze stali kwasoodpornych.

Na życzenie i po uzgodnieniu szczegółów z odbiorcami wykonujemy próby wytrzymałościowe opończy korzystając z naszej maszyny wytrzymałościowej.

 

 

Masz pytanie?

Skontaktuj się z naszymi doradcami technicznymi lub prześlij zapytanie.

Kontakt