Klasa 8

Wszystkie produkowane przez nas zawiesia są zgodne z normą PN-EN 818-4 „Łańcuch o ogniwach krótkich do podnoszenia ładunków. Zawiesia łańcuchowe – Klasa 8.”, a wszystkie elementy zawiesi spełniają wymagania norm serii PN-EN 818-2 i PN-EN 1677 i są dostępne bezpośrednio z naszego magazynu części zamiennych. Między innymi dlatego nie produkujemy zawiesi z łańcuchów, które w składzie chemicznym nie posiadają 0,025% aluminium. Wiele firm twierdzi, że 1 gram aluminium w 5 kilogramach stali (około 2 metrów popularnego łańcucha średnicy 10 mm), nie ma na nic wpływu, ale my przebadaliśmy dziesiątki kilkuletnich zawiesi i wiemy, że krystalizacja żelaza w stali może być przyczyną zmniejszenia wytrzymałości nawet o 30%. Przetestowaliśmy wyroby markowych i mniej znanych producentów, a tym których wybraliśmy co roku mówimy „sprawdzam”. Chcemy by nasze zawiesia dawały 100% gwarancję bezpieczeństwa, długą żywotność, związaną również z dostępem części zamiennych, a nasz serwis służył zawsze pomocą przy wymaganych kontrolach i badaniach.

Lata doświadczenia sprawiły, iż opracowaliśmy sposób trwałego znakowania zawiesi zapewniający pełną identyfikację, co jest obecnie wymagane przez inspektorów Państwowej Inspekcji Pracy.

Zapewniamy pełny serwis posprzedażowy wraz z okresowymi przeglądami zawiesi zgodnie z normą PN-EN 818-6. Wiemy, iż wizualne badania magnetyczno-proszkowe oferowane przez naszą konkurencję są pozbawione sensu i niezgodne z normami zharmonizowanymi, ze względu na sposoby lakierowania łańcuchów nośnych i elementów łańcuchowych, dlatego posiadamy maszynę do wykonywania badań statycznych I klasy dokładności. Wszystkie badania są poparte aktualnymi świadectwami kalibracji maszyny i przyrządów pomiarowych.

8 klasa to także zawiesia dla przemysłu morskiego – offshore w wersji zgrzewanej, zgodne z DNV 2.7.1.

Tabela DOPUSZCZALNYCH OBCIĄŻEŃ ROBOCZYCH zawiesi 8 klasy:

Masz pytanie?

Skontaktuj się z naszymi doradcami technicznymi lub prześlij zapytanie.

Kontakt