Serwis

Obecnie regularne kontrole zawiesi zaliczanych do osprzętu do podnoszenia są wymagane przez przepisy oraz normy

i coraz baczniejszą uwagę zwracają na to inspektorzy Państwowej Inspekcji Pracy. My uwielbiamy kontrole, bo zdobywamy wiedzę o stosowanych zawiesiach i często czujemy, iż nasze kontrole mogły zapobiec nieszczęśliwym wypadkom.

Dokonując regularnych kontroli udało nam się udoskonalić sposoby podnoszenia w wielu firmach, a uśmiech pracowników korzystających z naszych rozwiązań to dla nas największa satysfakcja.

 

Kary za brak udokumentowanych kontroli bywają bardzo wysokie, a koszt kontroli jest naprawdę niski. Wykonujemy pełny serwis kontrolny wszystkich zawiesi i osprzętu do podnoszenia, w tym wymagane roczne kontrole obciążeń statycznych.

 

Zapewniamy okresowy przegląd zawiesi łańcuchowych zgodnie z normą PN-EN 818-6. Wiemy, iż wizualne badania magnetyczno-proszkowe zawiesi oferowane przez naszą konkurencję są pozbawione sensu i niezgodne z normami zharmonizowanymi, ze względu na sposoby lakierowania łańcuchów nośnych i elementów łańcuchowych, dlatego w naszym laboratorium posiadamy maszynę obciążeniową nowej generacji wykonującą badania zmęczeniowe, badania statyczne, testy sprawdzające wytrzymałość oraz testy niszczące. Maszyna posiada I klasę dokładności zgodnie z zapisami normy PN-EN ISO 7500-1, a wszystkie badania są poparte aktualnymi świadectwami kalibracji maszyny i przyrządów pomiarowych.

 

film o produkcji zawiesi

 

Wciąż niewielu użytkowników zawiesi zdaje sobie sprawę z konieczności regularnych kontroli zawiesi, a wbrew powszechnej opinii kontrole wcale nie muszą być drogie i uciążliwe. Od wielu lat wykonujemy je w całej Polsce, w terenie i w zakładach produkcyjnych w terminach uzgodnionych z użytkownikami, a w pewnych przypadkach wydajemy na czas kontroli nasze zawiesia zastępcze. Sprawdzimy również wszystkie deklaracje zgodności i atesty zawiesi na zgodność z aktualnymi przepisami, a jeśli zachodzi taka konieczność i możliwość, wystawimy ponownie poprawne deklaracje. Pilnujemy wymaganych terminów i sporządzamy raporty powykonawcze, a jeśli zachodzi taka potrzeba naprawiamy poszczególne elementy zawiesi.

Nasze wieloletnie doświadczenie produkcyjne i doskonała znajomość norm i przepisów dała nam ogromną wiedzę, z którą chętnie się podzielimy i przeszkolimy Państwa pracowników. Nasze szkolenia nie są pustymi książkowymi przykładami prowadzonymi przez wykładowców za niemałe pieniądze, ale interaktywną rozmową wraz z licznymi przykładami, z którymi stykamy się każdego dnia. Podstawowe szkolenia dotyczące kontroli lin i zawiesi przeprowadzamy bezpłatnie. Jeśli na pierwszym miejscu stawiają Państwo bezpieczeństwo pracowników to najlepszy moment by zaprosić nas do siebie. Prosimy o kontakt, omówimy szczegóły i zaprosimy Państwa do nas lub przyjedziemy do Państwa w uzgodnionym terminie.

Pełną gamę usług serwisowych poszerzyliśmy o usługi zakuwania i zaplatania lin stalowych. Mamy doświadczenie w zalewaniu końcówek stożkowych typu ucho i widły na linach, zarówno systemami żywicznymi Wire Lock, jak i stopami metalu. Nasi pracownicy przechodzili szkolenia zalewania u największego producenta końcówek stożkowych na świecie. W naszych usługach serwisowych smarujemy liny stare i często wykonujemy operacje smarowania w miejscu stosowania lin, na żurawiach stacjonarnych i samojezdnych. Zdobyte doświadczenie pozwala nam sprostać najbardziej nietypowym zleceniom dlatego zachęcamy do kontaktu nawet w przypadkach beznadziejnych. Postaramy się pomóc w znalezieniu rozwiązania.

 

Masz pytanie?

Skontaktuj się z naszymi doradcami technicznymi lub prześlij zapytanie.

Kontakt