Zawiesia łańcuchowe

Czy można rozpoznać, które zawiesie łańcuchowe jest bezpieczne i długowieczne?

My wiemy jak to zrobić i dla nas nawet 0,025% aluminium w składzie chemicznym stali ma znaczenie. Wiele firm twierdzi, że 1 gram aluminium w 5 kilogramach stali (około 2 metrów popularnego łańcucha średnicy 10 mm), nie ma na nic wpływu, ale my przebadaliśmy dziesiątki kilkuletnich zawiesi i wiemy, że krystalizacja żelaza w stali może być przyczyną zmniejszenia wytrzymałości nawet o 30%.

W każdej grupie asortymentowej doradzamy jak prawidłowo skonfigurować zawiesie w zależności od przeznaczenia. Zawiesia znakujemy trwale zapewniając tym samym pełną identyfikację. Oferujemy pełny serwis wymaganych kontroli, w tym badania statyczne i naprawy.

 

Zawiesia 10 klasy CROSBY

Zawiesia 10 klasy CROSBY

To nie przypadek, że zawiesia 10 klasy produkowane z elementów CROSBY pokazujemy na 1 miejscu. Chyba nie ma na świecie zawiesi łańcuchowych i patentów z nimi związanych tak bardzo ułatwiających pracę, kontrolę i dających tak duże bezpieczeństwo przy podnoszeniu ładunków. Po wielu latach produkcji i sprzedaży, przeprowadzonych corocznych kontrolach zawiesi pracujących przez wiele lat i opinii uzyskanych od użytkowników, nasz wybór mógł być tylko jeden.

Zawiesia 8 klasy

Zawiesia 8 klasy

Nadal najbardziej popularna klasa zawiesi łańcuchowych, niestety głównie ze względu na cenę, a nie walory użytkowe. Wiadomo, iż to co tanie i popularne zaczyna być masowo produkowane na dalekim wschodzie i rynek europejski zalewany jest coraz częściej produktami bardzo złej jakości. Lata doświadczeń sprawiły, iż wciąż opieramy się pokusom produkowania tanio i z byle czego. Dostarczamy nie tylko zawiesia, ale serwis i wymagane kontrole z nimi związane. Rezultatem jest doskonała opinia o naszych zawiesiach i stale zwiększająca się rzesza zadowolonych użytkowników.

Zawiesia 12 klasy

Zawiesia 12 klasy

12 klasa zawiesi nie zdobyła na rynku wielu zwolenników. Zwiększanie dopuszczalnych obciążeń roboczych przy niewielkich rozmiarach elementów jak ogniwa lub haki nie zawsze sprawdza się w praktyce ponieważ elementy zaczepne ciężkich ładunków lub ich gabaryty są przystosowane najczęściej do wymiarów 10 lub 8 klasy. Wymiary haków nośnych żurawi i suwnic do podnoszenia większych ciężarów wymagają wtedy zastosowania ogniw przejściowych. Zdarzają się jednak sytuacje gdy niewielkie rozmiary i bardzo duże wytrzymałości są konieczne lub stanowią ogromny atut.

Zawiesia nierdzewne

Zawiesia nierdzewne

Zawiesia łańcuchowe ze stali nierdzewnych i kwasoodpornych (stal 1.4571 i 1.4404) wykorzystywane są w miejscach agresywnego środowiska, a więc znacznego narażenia na korozję (przemysł chemiczny, przemysł morski, oczyszczalnie ścieków) oraz w zakładach przemysłu przetwórczego (przemysł spożywczy).

Zawiesia dla cynkowni ogniowych

Zawiesia dla cynkowni ogniowych

W cynkowaniach ogniowych nie powinno używać się zawiesi klasy 8 lub 10, gdyż na skutek wysokich temperatur i wnikania wodoru w struktury twardych stali stają się one kruche i mogą ulec nagłemu zerwaniu bez wcześniejszego wydłużenia. Ze względu na działanie kwasów osadzających się i uszkadzających szczeliny montażowe, powinno stosować się jedynie zawiesia z elementów trwale zgrzanych.

Masz pytanie?

Skontaktuj się z naszymi doradcami technicznymi lub prześlij zapytanie.

Kontakt