Osprzęt Crosby

Zdajemy sobie sprawę, że stagnacja nie uczyni nas liderem w branży

dlatego już na początku postawiliśmy na rozwój, a decyzja o wyborze partnera była dla nas oczywista. Osprzęt, na którym widnieje nazwa CROSBY, wyróżnia wyjątkowa jakość, odpowiedzialność poparta badaniami i pełna zgodność z normami. CROSBY to przede wszystkim wiedza poparta największym doświadczeniem, szkolenia i innowacje podnoszące bezpieczeństwo podnoszenia i łatwość obsługi.

Pewnie nikt nie zdaje sobie sprawy, ale to właśnie CROSBY było pierwszą firmą, która:

 

- w 1880 roku wymyśliła i wprowadziła wzmacniane kabłąkowe zaciski linowe
- w 1958 roku rozpoczęła wybijanie dopuszczalnych obciążeń roboczych na osprzęcie
- w 1973 roku wprowadziła do swojej produkcji technologie hartowania 
   podwyższające parametry produktów   
- w 1977 roku rozpoczęła identyfikację produktów numerami serii produkcyjnych
- w 1991 roku wprowadziła do swoich produktów ideę oceny produktów pod względem 
   wytrzymałości zmęczeniowej 
- w 1992 roku na wielu produktach, takich jak haki i szakle, wprowadziła system oznaczeń ułatwiających poprawne i bezpieczne użytkowanie – system QUICK-CHECKTM oraz wiele innych opatentowanych rozwiązań, z których część z biegiem czasu stawała się wzorem dla innych producentów lub bazą istniejących standardów i norm.

Kiedy wybierasz CROSBY, wybierasz nie tylko produkt, ale jakość, która jest z nim związana. Symbol jakości CROSBY to w skrócie:
  • badania i rozwój
  • projektowanie
  • produkcja
  • pełna gama produktów
  • zarządzanie ryzykiem
  • wiedza i pełny serwis 

Szeroki asortyment osprzętu sprawia, że jesteśmy w stanie spełnić potrzeby najbardziej wymagających klientów,  a do każdego przypadku możemy podejść indywidualnie. Mieliśmy okazję osobiście odwiedzić kilka zakładów produkcyjnych CROSBY w Europie i poczuliśmy jak mocno filozofia biznesu wpływa na każdy etap produkcji i kontroli i dlaczego gotowy produkt CROSBY tak mocno wyróżnia się na tle konkurencji. Nie dziwi nas, że na każdym produkcie widnieje pełna nazwa lub skrót nazwy producenta, który tak bardzo jest z niego dumny. Rozmawiając z pracownikami na każdym etapie produkcji, od rozładunku prętów stalowych, cięcia, oczyszczania, rozgrzania, wykucia we wcześniej zaprojektowanych i przygotowanych matrycach, kontroli wymiarów lub wytrzymałości po każdej godzinie produkcji, dodatkowej kontroli wizualnej i kontroli penetracyjnej pęknieć, hartowaniu i odpuszczaniu, lakierowaniu, pakowaniu i wielu innych czynnościach, jesteśmy pewni, iż każdy w CROSBY wie jak jego dobra praca wpływa na gotowy produkt. My czujemy się wyróżnieni, że widzimy je na naszych półkach, używamy ich do produkcji zawiesi i przekazujemy w Państwa ręce wraz z pełną wiedzą jak ich bezpiecznie używać każdego dnia.

Historia rozwoju CROSBY to marki produktów i oznaczenia produktów, rozwiązań technologicznych i systemów.

Quenched & Tempred

Produkty oznaczone tym symbolem zostały poddane opatentowanym procesom hartowania i odpuszczania w odpowiednich temperaturach rozgrzania i chłodzenia stali i przez czas niezbędny do uzyskania optymalnej twardości i odporności na ścieranie, zwiększenia udarności i sprężystościoraz wytrzymałości gotowego wyrobu.

Load Rated

Procedury kontroli i oceny gotowych produktów pod względem wyznaczonych dopuszczalnych obciążeń roboczych.

Fatigue Rated

Procedury kontroli i oceny wytrzymałości zmęczeniowej produktów, czyli minimalnej ilości cykli pracy. Niektóre serie produktów podlegają kontroli zmęczeniowej 20.000 cykli pracy pod obciążeniem 1,5 x DOR (50% wyższym niż dopuszczalne obciążenie robocze).

Max tough

Produkty ze sprawdzoną wytrzymałością uderzeniową w niskich temperaturach do -20OC.

Quic Check

Produkty oznaczone tym symbolem posiadają oznaczenia i punkty pomiarowe łatwe w identyfikacji dla użytkowników, które zapewniają bezpieczne użytkowanie oraz umożliwiają kontrole wizualne.

RFI

Produkty z wbudowanym układem scalonym z zapisaną podstawową informacją o produkcie lub umożliwiającą zapisanie pewnych informacji. W szczególności technologia ta ma zastosowanie w procedurach okresowych kontroli.

Type approved

Grupa produktów spełniająca wymogi zewnętrznych klasyfikatorów. Produkty muszą być zaprojektowane w zgodzie z normami zharmonizowanymi i mieć zapewnioną pełną identyfikację serii podczas wszystkich etapów produkcji w uznanych przez klasyfikatorów zakładach produkcyjnych.

8-10

Pełna gama elementów łańcuchowych o wymiarach możliwych do wykorzystania do produkcji zawiesi w dwóch klasach: klasie 8 i w klasie 10.

Crosby lP

Marka uchwytów do podnoszenia znana na całym świecie. Najbardziej niezawodne uchwyty stworzone z myślą o wygodzie użytkowej z zachowaniem największego bezpieczeństwa.

Easy loc

System zastępujący zabezpieczania bolców szakli nakrętkami i zawleczkami zamykaną jedna ręką klamrą. Unikalny na świecie system dopasowany do szakli G2140 od 30 do 400 ton, który zrewolucjonizował pracę przy podnoszeniu ładunków o największych masach.

Zobacz film o systemie

McKissick

Pełna gama znanych i stosowanych na całym świecie kół linowych oraz zbloczy linowych. Koła stosowane w najbardziej wymagających aplikacjach, w tym w wiertniach z atestacja API.

Zdajemy sobie sprawę, iż wielu producentów bazuje na produktach CROSBY wprowadzając podobne rozwiązania techniczne lub wręcz wytwarza produkty bliźniaczo podobne. 
Chroniąc swoją markę i by ustrzec wszystkich przed używaniem osprzętu „wyglądającego jak CROSBY”, dla wszystkich użytkowników i klientów wprowadzono program identyfikacji produktów i certyfikatów drogą elektroniczną. 

Na każdej wystawionej deklaracji zgodności widnieje zawsze typ i numer produktu oraz numer serii produkcyjnej, który powinien być widoczny na każdym elemencie. Na tej podstawie istnieje możliwość potwierdzenia oryginalności deklaracji i oryginalności produktu 24-godziny na dobę 7 dni w tygodniu. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości czy zakupiony lub używany osprzęt został wytworzony zgodnie z polityką jakości CROSBY, jako oficjalny partner CROSBY możemy to dla Państwa zrobić.
Istnieje też możliwość samodzielnej kontroli używając smartfonu, tabletu lub klikając na:

Wiele produktów CROSBY wyposażonych jest w elektroniczny czip z zapisaną informacją o produkcie i dacie kontroli. W firmach gdzie stosuje się dziesiątki różnych elementów ułatwia to rozpoznanie osprzętu oraz tworzenie raportów pokontrolnych przy pomocy smartfona. W przypadku zainteresowania takim systemem prosimy o kontakt z nami. Chętnie zapoznamy Państwa ze szczegółami.

Na stronie internetowej Crosby istnieje szereg darmowych aplikacji pomocnych w rozwiązywaniu problemów z podnoszeniem ładunków w codziennej pracy. Wszystkie aplikacje pod system OS lub Android znajdują się na stronie: https://www.thecrosbygroup.com/resources/crosby-apps/

Z naszego magazynu oferujemy między innymi szakle CROSBY typ G-2130 (Szakle Omega z zabezpieczeniem), szakle CROSBY typ G-209 (Szakle Omega bez zabezpieczenia), szakle CROSBY typ G-2150 (Szakle Proste z zabezpieczeniem), ogniwa CROSBY zgodne z DNV 2.7.1, zlacza klinowe CROSBY TERMINATOR typ S-421T, końcówki stożkowe CROSBY WIDŁY typ G-416 i UCHO typ G-417, elementy łańcuchowe CROSBY oraz zaciski wzmocnione CROSBY typ G-450.

Pełną gamę elementów osprzętu CROSBY, które sprzedajemy, można obejrzeć w katalogu producenta klikając na link.

Ponieważ wszystkie etapy produkcji realizowane są w fabrykach CROSBY istnieje możliwość wytworzenia partii nietypowych o innych wymiarach, niż podane w katalogach.

Oferujemy osprzęt wykonany na specjalne zamówienia i na podstawie otrzymanych dokumentacji technicznych, a unowocześniając zakład podejmujemy się realizacji coraz bardziej nietypowych zleceń.Odwiedzamy naszych kontrahentów, by poznać z jakimi problemami mają do czynienia i na tej podstawie dobrze doradzić i podpowiedzieć, jakie rozwiązania byłyby najbardziej optymalne.

Masz pytanie?

Skontaktuj się z naszymi doradcami technicznymi lub prześlij zapytanie.

Kontakt